مجله آمریکائی “فوربس” روز چهار شنبه ۹-۳-۲۰۱۱ در گزارشی نوشت : “کارلوس سلیم حلو” مکزیکی لبنانی تبار با دارایی ۷۴ میلیارد دلاری خود مقام اول را در میان ثروتمند ترین های جهان دارد.

این دومین باری است که کارلوس حلو لقب ثروتمند ترین مرد جهان را در سال جاری به دست می آورد.

کارلوس حلو پس از اینکه دارایی اش در سال جاری از ۵۳ میلیارد و پانصد میلیون دلار با میانگین ۳۸% درصد افزایش یافت و به ۷۴ میلیارد دلار رسید، مقام اول ثروتمند ترین مرد دنیا را بخود اختصاص داد . وبه این ترتیب برای اولین بار پس از شانزده سال تاج و تخت ثروتمندترین مرد جهان را از آمریکائی ها ربود.

 

در سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بر ثروت وی افزوده شد. یعنی اینکه وی در یک ماه یک میلیارد و ۷۰۸ میلیون و در یک هفته ۳۸۰ میلیون دلار و در یک روز ۵۶ میلیون دلار و در یک ساعت ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار دلار و دریک دقیقه ۳۹ هزار و ۶۵۰ دلار در آمد دارد. با یک حساب سر انگشتی می توان چنین نتیجه گرفت که کارلوس حلو با هر دم و بازدم حدود ۶۶۰ دلار به جیب می زند!

مقام دومین مرد ثروتمند جهان از آن ” بیل گیتس” سهامدار و بنیانگزار شرکت مایکروسفت با سرمایه ای معادل ۵۶ میلیارد دلار می باشد وپس از او خانم ” وارن بوویت” امریکایی با سرمایه ای معادل ۵۰ میلیارد جای گرفته است .

در مجموع ثروتمندان آمریکائی با سرمایه ۴۶۰ میلیارد دلاری خود روی سکوی اول ثروتمندان جهان ایستاده اند آنها تقریبا ۳۴% تا ۴۰% از کل سرمایه جهان را در دست دارند.

جوانترین میلیاردر جهان یک جوان روس به نام “داستن موسکوویچ” ۲۶ ساله می باشد . وی تقریبا هم سن و سال ” مارک تزوکر برگ” مؤسس فیس بوک است که بسیاری ها وی را محرک انقلاب های جهان عرب می نامند . او دارای سرمایه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است. پس از او ” سیرجی بدین” جوان میلیاردر موسس گوگل قرار می گیرد .

عربها با دارائی ۱۱۷ میلیارد دلار همچنان جایگاه خود را میان ده ثروتمند جهان حفط کرده اند. شاهزاده سعودی ولید بن طلال با داشتن ۱۹ میلیارد دلار بین ثروتمندان جهان عرب مقام اول را دارد.

پس از سعودی ها به ترتیب ثروتمندان مصری، اماراتی، لبنانی، کویتی، سودانی وعراقی جای گرفته اند. طبق بررسی های” العربیه. نت “مصر در سال جاری توانست با سعودی از نظر تعداد ثروتمندان برابری کند.

 

 

منبع : پارسی من

نویسنده : ناصری (مدیر)
آمار مطلب : 1143 بازدید
تاریخ ارسال مطلب : 17 سپتامبر 2011

یک دیدگاه بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سایت هر روز آپدیت می شود. با عضویت در خبرنامه سایت، مطالب جدید هر روز به ایمیل شما فرستاده می شود. لطفا ایمیل خود را در فیلد پایین وارد نمایید...

راهنمای عضویت در خبرنامه (تصویری)

برای عضویت ایمیل خودتون رو وارد کنید

  • تبلیغات متنی
  • تبلیغات متنی