چرا باید صبحانه خورد ؟

 

سلامی به گرمی آفتاب

دوستان پاتوقی من امیدوارم که حالتون خوب و خوش باشه  .

گاهی اتفاق می افته که ما دیرمون شده و باید سر قرارمون برسیم و فرصت خوردن صبحانه ای مفصل رو نداریم ، ولی نخوردن صبحانه کار بسیار اشتباهی هست که اکثر ما تکرار می کنیم ، من خودم هم که همینجوری هستم . تو نت دنبال مطلب به درد بخور واسه سایت بودم که چشمم به این مقاله کوچیک افتاد . این مقاله رو سرکار خانوم شراره سران چرخ  سردبیر بخش آشپزی گروه ایمیلی با ایمیل نوشته که من به حکم کپی رایت نام ایشون رو در مقاله آوردم .

شرح مقاله

” صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی طول روز است؛ یکی از وعده‌هایی که شما هر چقدر که دوست دارید و هر چه که دوست دارید می‌توانید میل کنید. 
هنگام صبح میزان قند بدن شما بسیار پایین است. شما برای انجام فعالیت‌های ادامه روز خود نیاز به انرژی لازم دارید که تامین این انرژی بیشتر از همه به قند مربوط می‌شود. گلوکز باعث می‌شود تا سطح عمومی انرژی بدن شما افزایش پیدا کند. خوردن صبحانه قدرت یادگیری را بالا‌تر می‌برد و دقت و میزان تمرکز را افزایش می‌دهد. همچنین خوردن صبحانه باعث می‌شود تا سوخت و ساز بدن شما نیز افزایش پیدا کند. 
حال اگر بدون صبحانه روزمان را آغاز کنیم چه می‌شود؟
ما باید با توجه به میزان تحرک خودمان میزانی مشخص در روز کالری کسب کنیم که کل این کالری در وعده‌ها تقسیم می‌شود. اگر شما صبحانه نخوردید در واقع این میزان کالری را حذف کردید که مطمئنا قصد دارید آن را در وعده شام و ناهار جبران کنید که این کار بسیار اشتباه است؛ زیرا وعده ناهار و شام معمولا چرب‌تر و از لحاظ وجود قند فقیر است. این کار باعث می‌شود به مرور زمان قوه بدن تحلیل رود و آسیب‌های جدی به مغز بزند. 
همچنین تحقیقات نشان داده است که افرادی که صبحانه نمی‌خورند علاقه بیشتری به خوردن خوراکی‌های بی‌ارزش و غیر مغذی دارند که این خوراکی‌ها معمولا دارای کالری کاذب هستند. 
البته این نوشته قسمت کوچکی از اهمیت خوردن صبحانه بود. اگر واقعا به سلامت خود اهمیت می‌دهید، بدنتان، فکرتان برایتان مهم است با جستجوی بیشتر حتما خود به این نتیجه خواهید رسید که هرگز، هرگز روزتان را بی‌صبحانه آغاز نکنید. “
 
و تشکر دوباره از
دسته بندی : پزشکی و سلامت
نویسنده : ناصری (مدیر)
آمار مطلب : 2129 بازدید
تاریخ ارسال مطلب : 23 فوریه 2013

یک دیدگاه بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سایت هر روز آپدیت می شود. با عضویت در خبرنامه سایت، مطالب جدید هر روز به ایمیل شما فرستاده می شود. لطفا ایمیل خود را در فیلد پایین وارد نمایید...

راهنمای عضویت در خبرنامه (تصویری)

برای عضویت ایمیل خودتون رو وارد کنید

  • تبلیغات متنی
  • تبلیغات متنی