قانون منع استفاده از ماهواره‌ تغییر می‌کند

 

آژانس خبری روز(دی نا) – سید جلال یحیی زاده گفت: قانون مربوط به ماهواره‌ها قطعا نیازمند تغییر است اما بعید می‌دانم این تغییر تا دو سه ماه آینده و به این زودی‌ها اتفاق بیفتد.سید جلال یحیی زاده نماینده مردم یزد در مجلس در گفت و گو با شبکه ایران در مورد قانون مربوط به ماهواره گفت: جلسه روز یک شنبه کمیسیون فرهنگی مربوط به همین موضوع بود و به همین خاطر از دستگاه‌های مرتبط با این موضوع مانند وزارت فرهنگ و ارشاد، نیروی انتظامی، دادگستری و صدا و سیما نمایندگانی حضور داشتند و ابعاد مختلف این قانون را مورد بررسی قرار دادند.

یحیی زاده در ادامه افزود: نتیجه جلسه این بود که قانون فعلی در ارتباط با ماهواره‌ها از بازدارندگی کافی برخوردار نیست.

وی همچنین گفت: از دیگر موضوعاتی که در این باره مطرح شد این بود که چرا ما نتوانسته‌ایم در این باره موفق عمل کنیم، آیا استفاده روز افزون از شبکه‌های ماهواره ای در میان خانواده‌های ایرانی به این موضوع باز می‌گردد که قانون مربوط به ماهواره ها دارای نقص است و یا این که نیروی انتظامی در انجام وظیفه خود کوتاهی نموده و یا بودجه و اعتبار کافی در این باره صرف نشده است.

نماینده یزد با بیان این مطلب که این قانون نیازمند بازنگری مجدد است افزود: معتقدیم برای کم کردن تمایل جامعه به استفاده از برنامه های ماهواره ای نیازمند کار فرهنگی در جامعه هستیم و قانون منع استفاده از ماهواره تنها جوابگو نخواهد بود، از سوی دیگر صدا و سیما نیز باید تقویت شود تا بتواند برنامه های پرمخاطب تولید کند.

وی در مورد استفاده از برخی برنامه های ماهواره در صدا و سیما گفت: این بجث از مدت ها پیش مطرح بوده به عنوان مثال کشورهایی چون مالزی تجربه چنین کاری را داشته اند و البته موفق هم بوده است.

یحیی زاده در ادامه گفته های خود افزود: در این ارتباط آمادگی لازم وجود دارد منتها نیازمند حمایت های مادی و معنوی و برنامه ریزی دقیق تر مسئولان مرتبط هستیم.

وی همچنین گفت: البته بعید می دانم تغییرات مربوط به قانون ماهواره به تابستان امسال وصال دهد چرا که مجلس هشتم در چهارمین سال فعالیت خود به سر می برد و حجم کارهای باقیمانده زیاد است، به همین خاطر بعید می دانم این تغییرات در چند ماه آینده اتفاق بیفتد مگر این که یک نگاه اورژانسی در این باره مطرح شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از بررسی قانون جامع رسانه خبر داد و گفت: این قانون با بیش از ۲۰۰ ماده به عنوان یک قانون ضروری در دستور کار مجلس قرار دارد و بنا داریم تا طبق اصل ۸۵ قانون اساسی آن را مطرح کنیم.
 

نویسنده : ناصری (مدیر)
آمار مطلب : 1420 بازدید
تاریخ ارسال مطلب : 20 آوریل 2012

یک دیدگاه بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سایت هر روز آپدیت می شود. با عضویت در خبرنامه سایت، مطالب جدید هر روز به ایمیل شما فرستاده می شود. لطفا ایمیل خود را در فیلد پایین وارد نمایید...

راهنمای عضویت در خبرنامه (تصویری)

برای عضویت ایمیل خودتون رو وارد کنید

  • تبلیغات متنی
  • تبلیغات متنی